PRÁCE TESCAN
menu
cz

Odstartovali jsme jarní sezónu prezentací na univerzitách

Odstartovali jsme jarní sezónu prezentací na univerzitách

Rádi popularizujeme elektronovou mikroskopii na vysokých školách a chceme dát studentům vědět o TESCANu. Proto jsme zúčastnili již tradičních akcí a veletrhy pracovních příležitostí, které pořádají brněnské univerzity. Letos poprvé jsme vyrazili za studenty i do Ostravy, kde zavítali na pracovní veletrh kariéra+, konaný na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě v Ostravě.

TESCAN studentům již pátým rokem nabízí Internship program, kde si mohou pod vedením zkušených kolegů vyzkoušet práci na reálných projektech. Vývoj a výroba elektronových mikroskopů je komplexní a multioborový proces, ve kterém kromě studentů fyziky a inženýrství najdou uplatnění například i softwaroví vývojáři, technologové a celá řada dalších profesí.

Kromě pracovních veletrhů jsme se věnovali i přednáškám v rámci odborných kurzů. Kolega Jakub prezentoval naše produktové portfolio a příklady využití SEMu a FIB-SEMu v biologických vědách na studentům volitelného předmětu Elektronová mikroskopie na Přírodovědecké fakultě MU.

23.04.2023