PRÁCE TESCAN
cz

Patentový specialista/inženýr/ka JUNIOR

Vývoj fyzika / elektronika / konstrukce
Brno, ČR

Hledáme nového kolegu/ kolegyni do patentového oddělení, který/á bude spolupracovat na vývoji nejnovějších technologií a podílet se na ochraně vynálezů společnosti TESCAN. Na této pozici dáme šanci absolventům technického oboru se zájmem o problematiku patentů. Zkušenější kolegové vám při vašich začátcích rádi pomohou.

Popis pozice

Vašim úkolem na této pozici bude zejména vyhledávat v databázích patentů a ochranných známek. Komunikace s kolegy a vynálezci při přípravě podkladů pro psaní patentových přihlášek. Pravidelně aktualizovat interní patentovou databázi a sledovat nové patenty a trendy v oblasti elektronových, iontových a rentgenových zobrazovacích a obráběcích zařízení.

Hlavními úkoly tak budou

  • Vyhledávání v patentových a známkových databázích Espacenet, Google Patents, TMView
  • Třídění a vedení interní databáze patentů a ochranných známek a hlídání termínů pravidelných poplatků
  • Sledování nových patentů a vývojových trendů v oboru
  • Spolupráce a komunikace s externími patentovými kancelářemi

Profil vhodného kandidáta

  • VŠ vzdělání, zkušenosti s problematikou duševního vlastnictví velkou výhodou
  • Základní přehled v technických oborech (fyzika, strojírenství, elektro, chemie)
  • AJ mluvená a psaná středně pokročilá
  • Zájem učit se novým věcem
  • Analytické myšlení
  • Pečlivost
  • Schopnost pracovat samostatně a zároveň komunikovat v rámci týmu

Nabízíme

  • Pestrou práci v týmu vysoce kreativních lidí v mezinárodní hi-tech firmě s centrem v Brně
  • Samostatnou a odpovědnou práci na zajímavých projektech
  • Možnost prohlubovat znalosti v oblasti ochrany vynálezů formou interních i externích kurzů a školení
  • Zaučení, odborné školení, systém interního vzdělávání, plně hrazený kurz angličtiny v pracovní době
  • Flexibilní pracovní dobu, občasný home office
  • 5 týdnů dovolené a až 2 dny Sick days
  • Balíček zajímavých benefitů: dotovanou kartu Multisport, výhodný mobilní tarif, příspěvek na penzijní připojištění, dotované firemní stravování, možnost bezúročné půjčky na bydlení, ad.
  • Moderní, příjemné pracovní prostředí v Brně – Kohoutovicích s dobrou dopravní dostupností
  • Nástup možný ihned

Zaujala Vás naše pracovní pozice?

Zašlete nám svůj (i) životopis v českém jazyce a (ii) krátký průvodní dopis, ve kterém nám upřesníte důvody Vašeho zájmu o pozici a očekávání.

Obdržené přihlášky budou posuzovány průběžně a vhodní uchazeči budou zváni na osobní nebo online pohovory.

Těšíme se na Vaše reakce!

TESCAN jako zaměstnavatel poskytuje rovné příležitosti. Podporujeme diverzitu a vytváříme pracovní prostředí, které vychází vstříc individuálním potřebám našich zaměstnanců.

Chcete se přihlásit na pozici nebo potřebujete více informací?

Nahrané soubory:

Smazat vše