PRÁCE TESCAN
cz

ELECTRONICS ENGINEER – System Troubleshooting

Vývoj fyzika / elektronika / konstrukce
Brno, ČR

Hledáme nového kolegu/kolegyni do oddělení vývoje elektroniky, v souvislosti se zaváděním nových produktů do výroby.

Popis pozice

Vývoj a nasazení zbrusu nového produktu s sebou nese obvykle potíže a chyby, které vyvstávají při vývoji, ale také až ve fázi výroby. Tyto „trable“ je třeba postupně odhalit a odstranit – bude to tedy různorodá a tak trochu detektivní práce.

Zkušenosti získané při odstraňování chyb pak chceme přetavit také do systémových změn v designu, aby se těmto chybám v budoucnu předcházelo. Budeš tak mít významný podíl na vylepšování designu elektroniky v našich přístrojích.

Pokud tedy preferuješ práci s přístroji a technikou před celodenním sezením u počítače nad návrhem designu, je tato pozice vhodná právě pro tebe.

Tvým úkolem bude:

  • Zjišťovat příčiny závad především elektrického charakteru na mikroskopu, podílet se na jejich odstraňování a na přípravě opatření k jejich předcházení – ve spolupráci s kolegy z elektro-designu a systémového inženýringu
  • Předávat zpětnou vazbu kolegům z vývoje a svými poznatky se tak podílet na systémovém návrhu elektronového mikroskopu a jeho optimalizaci
  • Podpořit kolegy z vývoje, technologie i výrobních oddělení při zavádění nového produktu do výroby – např. analýzou přímo u vyráběného mikroskopu, návrh řešení problému, jeho reportování kolegům z vývoje apod. Účastnit se zavádění nového produktu do sériové výroby
  • Zaškolování kolegů z výrobních oddělení (především z týmu finální montáže) jak předcházet problémům, případně řešit ty vzniklé
  • Spolupracovat na tvorbě dokumentace zaměřené především na popis systému jako celku -obvykle schémata zapojení systému, ale také třeba příprava podkladů pro návody
  • Podílení se na přípravě testů a následném testování subcelků mikroskopu

Profil vhodného kandidáta

  • SŠ/VŠ – elektronika, elektrotechnika, apod.
  • Praktická zkušenost s měřením, testováním, odhalováním chyb nebo návrhem elektronických zařízení v předchozím zaměstnání, nebo i na vlastních „hobby projektech“ (např. návrh řídících systémů, zpracování signálu, měřící technika, EMC problematika, apod.)
  • Přehled v elektronice – znalost trendů v oboru, použití elektro-komponent
  • Výhodou (ale ne podmínkou) jsou zkušenosti s testováním návrhu elektroniky
  • Nadšení pro obor, zvídavost a chuť hledat a nacházet příčiny problémů a podílet se na návrhu jejich řešení
  • Ochota spolupracovat v týmu a sdílet informace
  • Znalost angličtiny alespoň mírně pokročile (schopnost psát jednoduchou dokumentaci, číst technické informace v AJ)

Nabízíme

  • Smysluplnou práci, příležitost ovlivnit vývoj a výrobu našich přístrojů – špičkových elektronových mikroskopů
  • Prostor pro využití nových nápadů, možnost otestovat svá řešení v laboratoři
  • Osobní kontakt s kolegy z vývoje a výroby, setkáš se naživo i s produkty samotnými
  • Možnost flexibilně si plánovat pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené
  • Plně hrazený kurz angličtiny
  • Dotovaná karta Multisport nebo ActivePass, výhodný mobilní tarif
  • Příspěvek na penzijní připojištění
  • Finanční bonusy, bonusy za doporučení nových kolegů, odměny aj.
  • Firemní kantýna, bufet a zázemí pro kávomilce
  • Zázemí pro cyklisty i jiné sportovce
  • Pracoviště v Brně – Kohoutovicích

Zaujala Tě pracovní pozice?

Zašli nám svůj životopis a krátký průvodní dopis, ve kterém nám upřesníš důvody Tvého zájmu o pozici a očekávání. Děkujeme.

TESCAN jako zaměstnavatel poskytuje rovné příležitosti. Podporujeme diverzitu a vytváříme pracovní prostředí, které vychází vstříc individuálním potřebám našich zaměstnanců.

Chcete se přihlásit na pozici nebo potřebujete více informací?

Nahrané soubory:

Smazat vše