Systémový inženýr/ Fyzik (Junior/Senior)

Právě hledáme kolegu/kolegyni, který/á se bude podílet na různých vývojových projektech. Co to přesně znamená? Elektronový mikroskop je složité hi-tech zařízení, vyžadující spolupráci specialistů z různých odvětví (fyzika, elektronika, software, konstrukce). V TESCANu neustále vylepšujeme vlastnosti našich mikroskopů, proto stále přicházíme s novými vývojovými projekty, se zaměřením např. na elektronickou optiku, detekční systémy, vakuovou techniku, manipulaci se vzorkem, apod. Systémový inženýr tyto projekty zastřešuje, od prvotního návrhu řešení až po zadání do výroby.

Pokud tedy chceš nejen zkoumat, ale také své výsledky uvádět do praxe a vidět, že je lidé opravdu používají, tato pozice je vhodná právě pro tebe!
Zpočátku budeš pracovat na dílčích úkolech v rámci jednotlivých projektů, po získání potřebných zkušeností se pak můžeš stát projektovým vedoucím.

Popis pozice

Náplň práce systémového inženýra v TESCANu je velmi rozmanitá a může zahrnovat následující:

  • Návrh nového řešení či vylepšení dílčích komponent elektronového mikroskopu
  • Výpočty a simulace (Python, MATLAB)
  • Provádění experimentálních testů, ověřování funkčnosti subcelků mikroskopů (např. testování HW, SW, FW)
  • Úzká spolupráce s kolegy z ostatních vývojových oddělení (HW, SW, konstrukce, vývoj aplikací)
  • Integrace zařízení třetích stran
  • Dokumentace vývojových projektů
  • Další úkoly plynoucí z běžného chodu firmy (podpora výroby, prodeje, prezentace výsledků vývoje apod.)

Požadujeme

  • VŠ – matematicko-fyzikální či technický obor
  • Obecný přehled v oboru fyziky, znalost fyziky vakua, elektromagnetismu a elektronických přístrojů výhodou
  • Výhodou je základní přesah do příbuzných oborů (elektronika, mechanický design, software), schopnost vstřebávat a využívat nové poznatky
  • Komunikativní znalost angličtiny (schopnost dorozumět se emailem, případně i telefonicky)
  • Logické uvažování a kritické myšlení
  • Tvůrčí myšlení, schopnost měnit myšlenky v praktické věci
  • Schopnost týmové spolupráce

Nabízíme

  • Práci v týmu vysoce kreativních lidí v mezinárodní hi-tech firmě s centrem v Brně
  • Samostatnou, tvořivou a odpovědnou práci na zajímavých projektech
  • Prostor pro využití nových nápadů, možnost rovnou otestovat svá řešení v laboratoři
  • Moderní pracovní prostředí, nové laboratoře, příjemný kolektiv
  • Aktivní využití angličtiny díky spolupráci se zahraničními kolegy, zároveň možnost zdokonalit se v pravidelných jazykových kurzech
  • Flexibilní pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené, Multisport karta, výhodný mobilní tarif, zázemí pro cyklisty i kávomilce, finanční bonusy, firemní akce a další….
  • Pracoviště v Brně – Kohoutovicích
  • Nástup možný ihned

Your personal data will be processed according to the privacy policy.

Našel/našla jsi, co hledáš? Pak nám pošli svůj životopis a motivační dopis (zajímá nás, co hledáš, případně co očekáváš od nového zaměstnání).

Zasláním životopisu dáváš souhlas, aby společnost TESCAN ORSAY HOLDING, a.s., IČ: 41600240, Česká republika, jakožto správce údajů, popř. jako zpracovatel údajů pro společnost TESCAN Brno, s.r.o., IČ 01733214, Česká republika, a společnost TESCAN 3DIM, s.r.o.,  IČ 26237555, Česká republika, zpracovávala v rámci výběrového řízení osobní údaje poskytnuté uchazečem po dobu výběrového řízení, tj. po dobu 6 měsíců.

Osobní údaje budou zpřístupněny pouze oprávněným zaměstnancům společnosti/í, a to pouze v míře nezbytné pro účely zpracování. Údaje budou zpracovávány v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů).